Zajímavá místa a památky

Zajímavá místa a památky

Kromě ZOO ve Dvoře Králové a Adršpašských skal, které jsme Vám nabídli v samostatných odkazech,Vám dáváme tyto další typy na návštěvu zajímavých mist.

 • Trutnov, město legendy Draka založeného roku 1260 vybízí k návštěvě jeho historického centra, kde se ocitnete za jednu minutu pěší chůze.

  více zde: http://www.trutnov.cz/turisticke-informace/historicke-jadro-mesta

 • Církevních památky Trutnova jsou všechny dostupné v řádech minut pěší chůze.

  více zde: http://www.trutnov.cz/turisticke-informace/cirkevni-pamatky

 • Z vojenských památek stojí za návštěvu Dělostřelecká tvrz Stachelberg. Je to mohutná tvrz u obce Babí, která představovala nejmodernější pevnostní komplex ČSR v pohraničí, proti hitlerovskému Německu. Cesta autem od penzionu trvá cca 10 minut.

  více zde: http://www.stachelberg.cz
 • Další významnou vojenskou památkou je Pevnost Josefov. Najdete jí blízko Jaroměře a cesta autem z Penzionu Pohoda trvá cca 30 minut. Tyto unikátní podzemní chodby měly délku až 45 km a představovaly tak nejrozsáhlejší podzemní komplex v Evropě.

  více zde: http://www.pevnostjosefov.cz

 • Co by si naši návštěvníci neměli nechat rozhodně ujít, je Hospital Kuks. Tento jedinečný lázeňský komplex vrcholného baroka s jedinečnou sochařskou výzdobou Matyáše Brauna, je opravdovým skvostem. A autem k němu dojedete za cca 20 minut.

  více zde: http://www.hospital-kuks.cz

 • Další místo je Zámek Ratibořice v Babiččině údolí, spojený se spisovatelkou Boženou Němcovou a jejím vrcholným dílem- Babičkou. Cesta od Penzionu Pohoda trvá cca 30 minut jízdy.